Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Ödeme-Teslimat-İade-Cayma Hakkı

ilk önce belirtmek isterizki her türlü sorunda 0551 083 7700 whatsapp destek hattımıza günün 24 saati yazabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş sağlanacaktır. Saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında 0 252 275 09 19 numaralı telefonumuza ulaşabilirsiniz. "Gülümseten Alışveriş Sözü" vermekteyiz.


Neden Üye Olmalıyım ? 

alışveriş yapmak istediğiniz mağazada düzenlenen bütün kampanya, indirim ve size özel avantajlardan faydalanabilirsiniz. Siparişinizin tamamlanması için sizden istenen iletişim, teslimat ve fatura adresi gibi bilgileri tekrar tekrar girmek zorunda kalmazsınız.

Siparişim nasıl tedarik ediliyor ve hazırlanıyor ?
Siparişiniz ilk önce depomuzda olup olmadığı kontrol edilmektedir. Depomuzda olan ürün 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Depomuzda olmayan ürünler tedarikçi firmalarımız tarafından kısa sürede bize ulaştırabilecek durumdaysa bize ulaşarak size göndermekteyiz. Daha hızlı sonuçlar sunmak için tedarikçi firmalarımızda size ürün gönderebilmektedir. Bu işlemlerdeki tüm sorumluluk yine siglayag.com aittir. 


Ödeme Yöntemleri 

 

- Havalesi / EFT ile ödeme :

 

siglayag.com Havale / EFT ile yapacağınız alışverişlerde, sipariş tutarının hesaplarımıza geçmesiyle teslimat süresi başlar. 7 iş günü içerisinde hesaba geçmeyen havale siparişleriniz geçersiz sayılır.

 

 - Kredi Kartı ile ödeme :

 

 128 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card kredi kartları ile güvenli alışveriş yapma olanağı sağlar. siglayag.com, anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.siglayag.com, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

 

 

Kargo Ücreti ve Teslimat Süresi 


   Prakende alışverişlerde Tüm İllere  0-199 TL  alışveriş tutarına 9.99 TL kargo ücreti alınır. 200 TL ve üzeri alışveriş tutarına ücretsiz kargo hizmeti verilmektedir. 


Toptan alışverişlerde ürünler karşı ödemeli olarak gönderilir. 


Tüm İllere Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 5 (BEŞ) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir.  


Kargolarınız Sürat Kargo ile gönderilir. Diğer kargolarla ilgili teslimat isterseniz Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz.


Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir.


İade ve cayma hakkı

 

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.


İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:


İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yeralan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir.


İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.


Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.


İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.


Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.


Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.


Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”


Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.


Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.


Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. 


Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.


Cayma hakkı


Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” 


Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.